GHOST Lector Advanced Mystic Black/Silver Mist Glossy - XS
Obrázok je ilustračný a má len informatívny charakter.
Štvrtá generácia hardtailu GHOST Lector zaručuje ultimátny XC výkon. Jeho elegantný dizajn, agilita a prémiové komponenty nastavujú nový štandard vo výkone aj konštrukcii karbónových rámov. Je pripravený na dobýjanie pretekárskych tratí a posúvanie l
Štvrtá generácia hardtailu GHOST Lector zaručuje ultimátny XC výkon. Jeho elegantný dizajn, agilita a prémiové komponenty nastavujú nový štandard vo výkone aj konštrukcii karbónových rámov. Je pripravený na dobýjanie pretekárskych tratí a posúvanie l
Zvýhodnené ceny
Pre registrovaných
a verných zákazníkov
3 kamenné predajne
Výdajné miesta
po celom Slovensku
20 rokov profesionálnych skúseností
Naši certifikovaní mechanici
sa o teba dôkladne postarajú
Široká ponuka
Viac než 50 000
produktov v ponuke
Informácie o produkte GHOST Lector Advanced Mystic Black/Silver Mist Glossy - XS
Už 4. generácia hardtailu Lector má snáď len jednu nevýhodu: už nebudete mať žiadne výhovorky. Každý detail je optimalizovaný pre maximálny výkon. Novo vyvinutý karbónový rám je nielen ohromujúci vzhľadom, ale ponúka aj ideálne vyvážený pomer medzi hmotnosťou a tuhosťou. Jeho špecifická pretekárska geometria je navrhnutá pre precízne ovládanie a maximálnu agilitu na technicky náročných tratiach. Nový Lector vyvíjal Ghost v úzkej spolupráci so pretekárkami z Ghost Factory Racing Team. Vďaka nim je nový bajk od Ghost technicky optimalizovaný tak, aby zvládal naplniť aj tie najnáročnejšie požiadavky pretekárskych XC jazdcov.
Za maximálnym výkonom mieri aj systém odpruženia, ktorý sa pohybuje od 110 mm (veľkosť XS-M) do 120 mm (veľkosti L/XL).
Nová generácia má dlhší reach, kolmý uhol sedlovej trubky (75.7°) a sedlovku bez off-setu. Reach je teraz 510 milimetrov vo veľkosti L. To v kombinácii s uhlom hlavovej trubky 68° a dĺžkou reťazových vzpier 430 milimetrov vedie k rázvoru kolies 1221 milimetrov.
Modelový rad Ghost Lector
Hardtaily Lector sú navrhnuté tak, aby spĺňali najnáročnejšie požiadavky sveta XC pretekov a nastavovali nový štandard vo výkone a inováciách. Dostupné sú v prevedení: Pro / Advanced a Universal.
LECTOR PRO – pre náročných jazdcov, ktorí chcú kvalitnú výbavu s dlhou životnosťou, je ideálnou voľbou model Lector Pro s vidlicou Fox 34 FLOAT Performance ELITE Grip a výberom špičkových komponentov ako sú bezdrôtový pohon Shimano Deore Di2, zapletané kolesá od DT SWISS. O bezpečnosť jazdca v zjazdoch sa starajú štvorpiestikové brzdy Shimano XT a teleskopická sedlovka XLC. Navyše rám s označením UC (Ultralight Carbon) je tou ľahkou variantou v ponuke.
LECTOR ADVANCED – vybavený vidlicou Rock Shox SID, je perfektný bajk pre všetkých, ktorí hľadajú cenovo dostupnejšie, no stále super výkonné MTB s komponentmi SRAM Eagle 90 a 4-piestikovými brzdami.
LECTOR UNIVERSAL – tu sa krásne spracovaný, karbónový rám stretáva so solídnou výbavou s dlhou životnosťou. Vidlica FOX 34 Float Performance, GRIP dáva jazdcovi maximálnu presnosť a možnosť detailného nastavenia. Spoľahlivé Shimano Deore a XT komponenty dopĺňajú 4-piestikové brzdy.
Vlastnosti / parametre produktu
| Velkosť kolies | 29 |
|---|---|
| Farba | Černá |
| Vidlica | RockShox SID Select 2P Charger RL Remote, DebonAir+ 110 mm, Offset: 44 mm |
| Brzdy | Sram DB Motive Bronze, 4 pistons, organic pad, 180 mm / Sram DB Motive Bronze, 4 pistons, organic pad, 160 mm |
| Ráfiky | XLC WR-M49 SL Disc 30/622 32H 6,5 mm Valve |
| gripy | Prologo FEATHER 2, 32 mm |
| predstavec | XLC ST-M34, Dia. 31.8 mm, L: 50 mm, +/-7°, A-Head |
| Rok | 2026 |
| sedlovka | XLC SP-R30, Dia. 31.6 mm, L: 350 mm |
| Materiál | Karbon |
| hlavové zloženie | Acros IS52 ICR / ZS56 Blocklock 150°, Semi-Integrated |
| rám | Lightcarbon, Boost 110/148 |
| plášte | Schwalbe Rick XC Pro, Addix Speedgrip, 67EPI, 62-622 |
| prehadzovačka | Sram Eagle 90 T-Type 12s, 12-speed |
| radenie | Sram Eagle 90 T-Type Trigger, Trigger shifter |
| reťaz | Sram Eagle 70 T-Type 12s |
| sedlo | Prologo Scratch M5 PAS T2.0 rail |
| Počet rychlostí | 1x12 |
| Špice | DT Swiss FACTORY 2.0 |
| Kazeta | Sram XS-1275 Eagle T-Type, XD, 10-52T |
| Kľuky | Sram FC Eagle 90 DUB T-Type Crankset, DM, 32T |
| Riadidlá | XLC HB-M30, Dia. 31.8 mm, backsweep 9° 760mm |
| Výška do | 166 |
| Výška od | 156 |
| __year | 2026 |
| Predný náboj | XLC HF-M55 Boost 15x110 mm, 32H, 6 bolt Disc |
| Zadný náboj | XLC HR-M55 Boost 12x148 mm, 32H, 6 bolt Disc, XD |
| Brzdové páky | Sram DB Motive Bronze-BL |
| Zdvih predný | 110 |
| Os stredová | Sram DUB PF 92 MTB WIDE, Press Fit 92 |
Viac ako 1 000 spokojných zákazníkov ročne
Ohodnoťte vaše skúsenosti v našich predajniach, servise a e-shope.


