LAPIERRE Overvolt AM 9.8 Anthra Grey Glossy - S
Obrázok je ilustračný a má len informatívny charakter.
Overvolt AM zachováva overenú geometriu predchádzajúcich modelov, ale zároveň ponúka množstvo vylepšení a tie najnovšie technológie v oblasti eMTB.
Overvolt AM zachováva overenú geometriu predchádzajúcich modelov, ale zároveň ponúka množstvo vylepšení a tie najnovšie technológie v oblasti eMTB.
Farebné možnosti
Zvýhodnené ceny
Pre registrovaných
a verných zákazníkov
3 kamenné predajne
Výdajné miesta
po celom Slovensku
20 rokov profesionálnych skúseností
Naši certifikovaní mechanici
sa o teba dôkladne postarajú
Široká ponuka
Viac než 50 000
produktov v ponuke
Informácie o produkte LAPIERRE Overvolt AM 9.8 Anthra Grey Glossy - S
Od uvedenia prvého LAPIERRE elektrobicykla v roku 2013 sa rodina OVERVOLT neustále vyvíja a prispôsobuje potrebám a očakávaniam jazdcov. Rad OVERVOLT AM 2026 si zachováva svoju hravú a zábavnú povahu, vďaka ktorej je ľahko ovládateľným all-mountain bicyklom pripraveným na akýkoľvek terén. Je vybavený poslednou, 5. generáciou motora BOSCH Performance Line CX a prepracovaným rámom so spodným uložením tlmiča, čo posúva výkon a ovládateľnosť na vyššiu úroveň.
OVERVOLT AM: rám optimalizovaný pre pohonnú jednotku Bosch Performance Line CX
Rám je vyrobený z hliníkovej zliatiny Supreme 5 (6061), disponuje hydroformovanými trubkami a novým lisovaným a obrábaným držiakom motora. Konštrukcia bola optimalizovaná pre spoľahlivosť, tuhosť rámu a presnú fixáciu motora Bosch Performance Line CX.
Interné vedenie káblov cez hlavovú trubku zabezpečuje čistý vzhľad a skvelú integráciu. HMI displej je teraz zabudovaný v hornej rámovej trubke pre jednoduché čítanie počas jazdy bez rizika poškodenia displeja pri páde. Rám tiež umožňuje pripojenie rozširujúcej batérie Bosch Powermore 250Wh, ktorá zvyšuje dojazd pri dlhších dobrodružstvách.
Nová platforma Performance Line CX
Na základe skúseností vývojárov s aerodynamikou a spätnej väzby od E-MTB enduro jazdcov, bolo jasné, že chladenie motorového bloku je kľúčové pre zvýšenie výkonu motora Bosch Performance Line CX. Úsilie vývojárskeho tímu o optimalizáciu viedlo k špeciálnym úpravám uchytenia motora a podrobnému odvodu tepla okolo motorového bloku. Výsledok? Lepšie chladenie aj pri vysokých teplotách a intenzívnom použití v Turbo režime. Vďaka tomu rám posúva hranice výkonu a motor si udržiava konzistentný výkon aj pri extrémnej záťaži. Navyše nový ochranný box motora je kompatibilný s GPS čipom Bosch.
Geometria OVERVOLT AM
Už predchádzajúca generácia bola mimoriadne obľúbená vďaka ľahkému ovládaniu a výnimočnej hravosti aj v technicky náročnom teréne. Preto vývojári zachovali existujúcu geometriu, ktorá je užívateľsky prívetivá.
3-polohový flip-chip umožňuje jazdcovi vybrať si medzi plne 29” kolesami, alebo jazdiť v mullet setup-e (29”/27.5”), prípadne zvoliť kompletnú 27.5” konfiguráciu. Vďaka tejto flexibilite si môžete prispôsobiť bicykel presne podľa svojho jazdného štýlu.
Nová 5. generácia motorov a batérií Performance Line CX
Nové motory a batérie Performance Line CX prinášajú úplne nový zážitok z jazdy. Na prvý pohľad nie sú zmeny príliš viditeľné, ale pri jazde ich okamžite pocítite.
- Ľahší (2,8 kg)
- Tichší a stále extrémne výkonný
- Zvýšená citlivosť motora na šliapnutie
- Vylepšené riadenie výkonu pre dlhšiu výdrž batérie (600 Wh alebo 800 Wh)
- Funkcia Extended-boost uľahčuje prekonávanie prekážok
- Nová pomoc pri rozjazde do kopca
Kapacitu batérie je možné navýšiť až na 1050Wh s prídavnou batériou Bosch Powermore 250Wh (nie je súčasťou elektrobicykla). Vďaka týmto vlastnostiam bude každá vaša vychádzka ešte zábavnejšia a pohodlnejšia!
Technická špecifikácia:
- 100 Nm krútiaci moment motora
- 750 W maximálny výkon motora
- 400% maximálna asistencia
Bez ohľadu na váš jazdecký štýl alebo technickú náročnosť terénu je Overvolt AM dokonale vyvážený a sebavedomý v každej situácii. Vďaka tomu je skvelým all-mountain športovým aj rekreačným bicyklom vhodným ako na stúpanie, tak aj na zjazdy.
Vlastnosti / parametre produktu
| Velkosť kolies | 29/27.5 |
|---|---|
| Farba | šedá |
| Materiál rámu | Hliník |
| Veľkosť | S |
| Vidlica | FOX Factory, 38 Float F-S E-Optimized, Grip X, 170 mm |
| Brzdy | Shimano, Hydraulic Disc brake, Deore XT BR-M8220, 4 pistons, resin pad, 203 mm / Shimano, Hydraulic Disc brake, Deore XT BR-M8220, 4 pistons, resin pad, 203 mm |
| Pedále | XLC PD-M29 aluminium |
| batéria | Bosch PowerTube 800Wh |
| gripy | XLC Gravity Grip |
| Kapacita batérie | 800 |
| Motor | Bosch |
| nabíjačka | Bosch Charger 4A |
| predstavec | Lapierre Alloy, A-head, 7˚ |
| Rok | 2026 |
| sedlovka | JD, Dropperpost, YSI05, Dia. 31.6 mm, Travel: 125 mm, 405 mm |
| Materiál | Hliník |
| Výška | 160-170 cm |
| Zdvih | Trail |
| Vnútorná dĺžka stehna | 75-80 cm |
| Výrobca | LAPIERRE |
| hlavové zloženie | Acros ICR Top cup / bottom BlockLock ZS56/ZS56, Semi-Integrated |
| rám | aluminium, Boost 110/148, disc brake Post Mount, Travel: 160mm |
| plášte | Continental, Kryptotal-F Enduro SuperSoft foldable skin SL, 60-622 / Continental, Kryptotal-R Enduro Soft foldable skin SL |
| prehadzovačka | Shimano, Deore XT RD-M8260-SGS 12s |
| radenie | Shimano, Triggershift, Deore XT SW-M8250-IR, wireless SL |
| reťaz | Shimano XT M8100 |
| sedlo | Prologo Proxim W450 |
| Počet rychlostí | 1x12 |
| Kazeta | Shimano, Deore XT CS-M8200-12, MICRO SPLINE, 10-52 teeth |
| Kľuky | XLC, CR-E18 Cranks 160 mm + Chainring E40 |
| Riadidlá | XLC, Flat bar, HB-M34, Dia. 35 mm, Rise: 30 mm, backweep 9° |
| Radiaci systém | SRAM GX Eagle |
| Tlmič | FOX Factory, Float X Factory Series, 2pos-Adj. 205x60 mm, Trunnion |
| Vypletené kolesá | DT Swiss H1900 Spline LS 30 mm front 15x110 mm / rear 12x148 mm |
| Výška do | 175 |
| Výška od | 160 |
| __year | 2026 |
| Brzdové páky | Shimano, Deore XT BL-M8200 |
| Zdvih predný | 170 |
| Zdvih zadný | 170 |
| Prevodník | XLC CR-E40, 34t |
| Typ motora | Performance CX Gen5, 600W, 85-100 Nm |
| displej | Bosch, Kiox 300 + Mini Remote |
Mohlo by Vás zaujať
Ďalšie z rovnakej značky a veľkosti
Viac ako 1 000 spokojných zákazníkov ročne
Ohodnoťte vaše skúsenosti v našich predajniach, servise a e-shope.


