Bike ERGONOMY                 INDIVIDUAL Fit

Cyklistika je na vzostupe a s rastúcou popularitou cyklistiky vidíme viac a viac jazdcov, ktorí sa obracajú na odborníkov pre zvýšenie komfortu, zvýšenie výkonu a prostriedkom ako sa vyhnúť zraneniam. Zatiaľ čo bicykel je technicky v poriadku, nesprávne umiestnenie jazdca môže mať za následok zhoršenie zdravia a zníženie výkonu. Jeden zo vzrastajúcich systémov ako si najpresnejšie na mieru nastaviť bicykel je práve Bike ERGONOMY INDIVIDUAL Fit.

INDIVIDUAL - Každý jedinec je anatomicky odlišný a mobilne funkčný.

ERGONOMY - Vďaka dlhodobej štúdii lekárov a fyzioterapeutov vieme podľa určitých parametrov dokonale zaistiť posed s maximálnym komfortom, skvelými jazdnými vlastnosťami vynikajúcim výkonom/príkonom. Bolesti chrbta, krčných a sedacích partií, mŕtvenie či mravčenie v prstoch, bolesť kolien, toto všetko znepríjemňuje pôžitok z jazdy a znižuje efekt a chuť k výkonu.

My a naši partneri sme tu a pomôžeme Vám optimalizovať vaše pohodlie, maximalizovať efektivitu a zabrániť zraneniu.

Vďaka nášmu školenému a certifikovanému technikovi Vám prinesieme viac chuti a radosti z jazdenia na bicykli.

AKÝ TO MÁ PRIEBEH?

1. Anamnéza

Pokiaľ ste začiatočník alebo skúsený cyklista, každému meraniu predchádza osobný rozhovor o Vašej športovej histórii, zraneniam, prípadným ťažkostiam, ktoré sa odzrkadľujú pri jazde na bicykli.

2. Fyzické meranie a vyšetrenie 

Táto fáza nám ukáže ohybnosť a rozsahy pohybov jazdca vrátane vyšetrenia stavby chodidla, kolien, zakrivenie chrbtice, pomôže odhaliť prípadnú nesúmernosť v dĺžke dolných končatín a stanovuje základ pre nastavenie optimálneho posedu.

3. Nastavenie z bočného pohľadu

Cieľom je určiť optimálnu pozíciu z bočného pohľadu, teda výšku a predozadnej pozícii sedadla, dĺžku a uhol predstavca a nastavenia kufrov. Zakrivenie chrbtice v hrudnej a lumbálnej časti , ergonomické nastavenie riadidiel, úchopu radiacich pák a maximálny komfort.

4. Nastavenie z čelného pohľadu 

Analýza čelného pohľadu pomáha optimalizovať biomechaniku a kinetiku chodu pedálov tak, aby bedro, koleno a členok pracovali v optimálnej línii a koleno malo možnosť pracovať ako ideálny piest.

5. Kontrolná návšteva

Súčasťou procesu je následná kontrola a dlhodobá komunikácia v rámci zistenia efektivity absolvovaného procesu pri adaptácii na novú pozíciu .


Čo si so sebou priniesť a koľko to stojí?

 
  • bicykel 
  • tretry a SPD pedále ( bez tretier a pedálov nie je možné vykonať úplný Bike ERGONOMY INDIVIDUAL Fit)
  • cyklistické nohavice, cyklistický dres, uterák 
  • časový priestor 2-3 hodiny
  • cena 99,-€
  • CLEAT FIT - nastavenie kufrov 20,-€Nastavenie kufrov tretier

idmatch CLEAT FIT

CLEAT FIT je prvé zariadenie na svete, ktoré umožňuje pomocí laserového zameriavača uplne presné nastevenie kufru na podrážke tretry. 


S týmto unikátným zariadienim nájdeme najoptimálnejšie miesto pre umiestnenie kufra na Vašom chodidle. Vedeli ste, že 80% ľudí má jedno chodidlo väčšie aj o 5 mm? Optimálnou pozíciou dosiahneme rovnomerný tlak pravej a ľavej nohy na pedály, čím je jazdec schopný výrazne zvýšit efektivitu šlapania.