LAPIERRE XRM 7.9 Cherry Red - S



- +4 ďalších
Obrázok je ilustračný a má len informatívny charakter.
LAPIERRE XRM brilantne kombinuje špičkovú technológiu s výnimočným dizajnom do cross country stroja v maratónskej variante s vyššími zdvihmi a odľahčenou kinematikou zadnej stavby.
LAPIERRE XRM brilantne kombinuje špičkovú technológiu s výnimočným dizajnom do cross country stroja v maratónskej variante s vyššími zdvihmi a odľahčenou kinematikou zadnej stavby.
Zvýhodnené ceny
Pre registrovaných
a verných zákazníkov
3 kamenné predajne
Výdajné miesta
po celom Slovensku
20 rokov profesionálnych skúseností
Naši certifikovaní mechanici
sa o teba dôkladne postarajú
Široká ponuka
Viac než 50 000
produktov v ponuke
Informácie o produkte LAPIERRE XRM 7.9 Cherry Red - S
Vydajte sa na vzrušujúcu cestu cez drsné XC/DC trate a dobývajte chodníky s neprekonateľnou presnosťou a kontrolou. Navrhnutý tak, aby zvýšil vaše zručnosti a zážitok, LAPIERRE XRM bravúrne kombinuje špičkovú technológiu s výnimočným dizajnom a dokonalý pocit z jazdy dopĺňa pohodlné uzamykanie oboch tlmičov z riadidiel a super tichý chod.
· Pokročilý systém odpruženia Flex Pivot: Zadná stavba bez čapu pri osi zadného kolesa pre nižšiu hmotnosť rámu
· Uzamykanie oboch tlmičov z riadidiel
· Moderná a športová XC/DC geometria, 120 mm zdvih / zadný 110 mm
· Kratší reach a uhol hlavovej trubky 67°
· Super kompaktné a ľahké vahadlo
· Ľahké vodítko reťaze zabraňuje spadnutiu reťaze
· Gumová ochrana reťazovej vzpery
· Príprava na dva košíky
Flex Pivot – to je kinematika zadnej stavby, kde absencia čapu zadnej stavby pri osi zadného kolesa umožňuje nižšiu hmotnosť rámu a nižšie nároky na údržbu. O správny chod v kompresii sa starajú špeciálne navrhnuté, flexibilné, sedlové vzpery. Širšie reťazové vzpery sa potom postarajú o tuhosť a presnosť v stúpaniach. Sedlové vzpery sú navrhnuté tak, aby boli (bez zaťaženia jazdcom) pod miernym napätím, a dosiahli neutrálnu polohu pri 26% sagu, bez ohľadu na váhu jazdca. Tento systém vyžaduje iba polovicu pohybu oproti podobným konštrukciám, čo vedie k hladkej a efektívnej jazde. Umiestnenie tlmiča pod hornú rámovú trubku znižuje namáhanie rámu a zároveň umožňuje montáž dvoch košíkov na fľaše. Vysoko umiestnený hlavný čap pri stredovom zložení eliminuje efekt „kick back“ počas kompresie. Odpruženie tak neovplyvňuje napätie reťaze pri stlačení, čo zabezpečuje stabilnú a efektívnu platformu pre šliapanie. Bonusom je teleskopická sedlovka so zdvihom 100 mm (S,M) / 125 mm (L,XL), ktorá bude cenným pomocníkom pri zdolávaní technických a prudkých zjazdov.
V ponuke pre rok 2026 je celkovo 5 úrovní osadenia. Z toho 2 najvyššie modely (9.9 / 10.9) ponúkajú ľahký rám s označením UD SLi. Záväzok značky Lapierre k redukcii hmotnosti je zrejmý v samotnej konštrukcii modelu XRM. Využitie jednosmerných karbónových vlákien Torayca a precízne skladanie viac ako 300 vrstiev karbónu na rám zabezpečuje ľahkú, ale pevnú štruktúru. Rámy sú formované pomocou tuhého polypropylénového jadra, ktoré optimalizuje kompresiu vlákien a odstraňuje prebytočnú živicu, čo vedie k výraznému zníženiu hmotnosti.
Hmotnosti rámov:
· XRM standard - Samotný rám: 1 970 g
· XRM UD SLI - Samotný rám: 1 772 g
· XRM standard - Rámová sada (vrátane tlmiča, ložísk a skrutiek): 2 236 g
· XRM UD SLI - Rámová sada (vrátane tlmiča, ložísk a skrutiek): 2 038 g
Vlastnosti / parametre produktu
| Velkosť kolies | 29" |
|---|---|
| Farba | červená |
| Materiál rámu | Karbón |
| Veľkosť | XL |
| Vidlica | FOX 34 Float SC P-S SC Grip Remote 120mm |
| Brzdy | SRAM LVLTL HI GLB 180/160 |
| Stredové zloženie | SRAM DUB PF 92 MTB Wide |
| Pedále | XLC by VP VPE-527 |
| gripy | Lapierre grips anodized, S/M: small diameter, L/XL: large diameter |
| predstavec | Lapierre AL6061 alloy, -6°, Ø: 31.8mm, L: 60mm (S,M), 70mm (L,XL) |
| Rok | 2026 |
| sedlovka | Lapierre dropper, Ø: 31.6mm, travel 100mm (S,M), 130mm (L,XL) |
| Materiál | Karbon |
| Plášť predný | Maxxis ARDENT RACE EXO 29X2.35 60TPI TLS ready/REKON RACE EXO TR 29*2,35 |
| Plášť zadný | Maxxis ARDENT RACE EXO 29X2.35 60TPI TLS ready/REKON RACE EXO TR 29*2,35 |
| Výška | 184-196 cm |
| Zdvih | Trail |
| Vnútorná dĺžka stehna | 88-93 cm |
| Výrobca | LAPIERRE |
| hlavové zloženie | FSA Integrated 1.5ZS IS-2 /42/ACB hidden set |
| rám | XR full Carbon 110mm travel 29", pressfit, boost, metric, Thru axle |
| prehadzovačka | SRAM X01 Eagle, 12s |
| reťaz | SRAM NX Eagle 12s |
| sedlo | Fizik Argo Vento X 140mm |
| Počet rychlostí | 1x12 |
| Kazeta | SRAM XG 1275 10-52T 12s |
| Kľuky | SRAM GX Eagle Boost DUB Lunar 32T 170mm (S) , 175mm (M, L, XL) |
| Riadidlá | Lapierre Thirty One 6061DB, Width: 760mm, Rise: 15mm, Ø: 31.8mm |
| Radiaci systém | SRAM GX Eagle |
| Tlmič | FOX Float P-Se Remote up, 210*55mm |
| Vypletené kolesá | DT Swiss X1900 Spline / DT Swiss X1900 Spline |
| Výška do | 170 |
| Výška od | 150 |
| __year | 2026 |
| Zdvih predný | 120 |
| Zdvih zadný | 110 |
Články kde sa dozviete viac
Ďalšie z rovnakej značky
Viac ako 1 000 spokojných zákazníkov ročne
Ohodnoťte vaše skúsenosti v našich predajniach, servise a e-shope.


