LAPIERRE Xelius DRS 8.0 AXS Chrome - XS



- +14 ďalších
Obrázok je ilustračný a má len informatívny charakter.
Posledná generácia cestného bicykla Xelius DRS spája skúsenosti z vývoja predchádzajúcich troch generácií s najmodernejšími technológiami, vylepšenou aerodynamikou a aktuálnymi trendmi v cyklistike.
Posledná generácia cestného bicykla Xelius DRS spája skúsenosti z vývoja predchádzajúcich troch generácií s najmodernejšími technológiami, vylepšenou aerodynamikou a aktuálnymi trendmi v cyklistike.
Zvýhodnené ceny
Pre registrovaných
a verných zákazníkov
3 kamenné predajne
Výdajné miesta
po celom Slovensku
20 rokov profesionálnych skúseností
Naši certifikovaní mechanici
sa o teba dôkladne postarajú
Široká ponuka
Viac než 50 000
produktov v ponuke
Informácie o produkte LAPIERRE Xelius DRS 8.0 AXS Chrome - XS
Uvoľnite čistú radosť z jazdy po otvorenej ceste so štvrtou generáciou vlajkovej cestnej bicykla LAPIERRE, ktorý je starostlivo vyvinutý pre rýchlosť a výkon. Vylepšený aerodynamický dizajn prereže vzduch ako nikdy predtým, a každý šliap vás ženie rýchlejšie a hladšie vpred. Tento bicykel nie je len vyrobený na jazdu; je to oslava vášne a neúnavného hľadania dokonalosti už viac ako 75 rokov trvania značky LAPIERRE a každá ďalšia jazda s ním je šancou cítiť sa nažive a slobodne.
Aerodynamika
Cestné bicykle z kategórie AERO sa čoraz viac stávajú univerzálnym nástrojom a postupne vytláčajú PERFORMANCE bicykle. A aj nový XELIUS DRS zjednocuje a nahrádza v kolekcii LAPIERRE tieto dva segmenty. Dáta jasne ukazujú, že odpor vzduchu je kľúčový, a práve táto úspora pomáha jazdcovi zlepšovať sa a šetriť cenné sekundy, ktoré rozhodujú preteky.
Aerodynamika rámu hrá kľúčovú rolu a stojí za ňou dôkladné testovanie v aerodynamickom tuneli a v počítačových simuláciách. Vďaka tomu sa podarilo znížiť odpor vzduchu samotného rámu o 16 % v porovnaní s predchádzajúcou generáciou Xelius SL a táto nezanedbateľná výhoda prináša jazdcovi úsporu 15,8 W pri rýchlosti 50 km/h.
Karbonový rám
3D Tubular™ To je unikátne a logické napojenie sedlových vzpier na hornú rámovú trubku ďaleko pred sedlovkou. Ponecháva sedlovú trubku po celej svojej dĺžke voľnú a schopnú lepšie tlmiť vibrácie a dodávať jazdcovi potrebný komfort.
V ponuke sú dva druhy rámu, ktoré sa nelíšia tvarom ale iba voľbou karbónových vlákien a množstvom živice. Elitný rám s označením UD SLI TEAM LIGHT s hmotnosťou 790 g (veľkosť M pred lakovaním) je možné zakúpiť ako samostatnú rámovú sadu. Hmotnosť štandardného rámu je 908 g.
Geometria
Najvýraznejšími zmenami v geometrii je o 0,5° kolmšia sedlovka (74°). Kratšia hlavová trubka s nižším odporom vzduchu a dlhší Reach pre viac športový posed zameraný na výkon. Do ponuky tiež pribudla veľkosť XXL pre jazdcov nad 195 cm.
Cockpit a komponenty
Vyberať je možné z celkovo 8 úrovní osadenia a z celkovo 13 farebných prevedení a každý model je ponúkaný vo veľkostiach XS – XXL. V ponuke možno nájsť modely s komponentmi Shimano aj Sram. Najvyššie modely s označením 8.0 – 10.0 dostali do výbavy karbónové kolesá DT SWISS a úplne nové LAPIERRE combo (325 g). Súčasťou všetkých modelov je karbónová aero sedlovka s nulovým offsetom. Top modely s označením 10.0 disponujú wattmetrom v kľukách.
Nový Xelius DRS predstavuje technologický vrchol aj esenciu vášne značky LAPIERRE – bicykel, ktorý spája rýchlosť, precíznosť a komfort v dokonale vyváženom celku. Je navrhnutý pre jazdcov, ktorí chcú zo seba aj svojho stroja dostať maximum pri každej jazde.
Vlastnosti / parametre produktu
| Velkosť kolies | 28 |
|---|---|
| Farba | Strieborná |
| Materiál rámu | Karbón |
| Veľkosť | XS |
| Vidlica | Lapierre Xelius DRS Carbon Fork, carbon steerer tube 1 1/8" - 1 1/2" tapered, 12 x 100mm thru-axle |
| Brzdy | Sram Force, 160mm / Sram Force, 140mm |
| Pedále | VP Components 335 Clip&Strap |
| gripy | Lapierre Vexgel Tape |
| Rok | 2026 |
| sedlovka | Lapierre Xelius DRS Carbon 0mm offset |
| Materiál | Karbon |
| Výška | 150-160 cm |
| presmykač | Sram Force ETAP AXS Brazed-On |
| Vnútorná dĺžka stehna | 65-70 cm |
| Výrobca | LAPIERRE |
| hlavové zloženie | Acros IS52/IS52, ICR, Integrated |
| rám | carbon, Non Boost 100/142, disc brake Flat Mount |
| plášte | Continental GP5000S TR, 28-622 |
| prehadzovačka | Sram Force ETAP AXS 12s, 24-speed |
| radenie | Sram Force AXS D2 |
| reťaz | Sram Force 12s |
| sedlo | Prologo Dimension T4.0 rails |
| Počet rychlostí | 2x12 |
| Kazeta | Sram XG 1270 12s, 10-33 teeth |
| Kľuky | Sram Force DUB Powermeter, 48 teeth |
| Riadidlá | Lapierre Combo RB-167 |
| Radiaci systém | Sram Force ETAP AXS |
| Vypletené kolesá | DT Swiss ERC1600 Spline 45mm |
| Výška do | 162 |
| Výška od | 150 |
| __year | 2026 |
| Brzdové páky | Sram Force ETAP AXS Shift-Brake-Lever |
| Os stredová | Sram Dub PF 86.5 Road Wide, Pressfit 86 |
Ďalšie z rovnakej značky
Viac ako 1 000 spokojných zákazníkov ročne
Ohodnoťte vaše skúsenosti v našich predajniach, servise a e-shope.


